Utopený telefón ? Ryža ?

waterphone

Určite sa vám už pár krát stalo že vám váš telefón padol do vody, zmokol, vytratil sa na lyžovačke alebo pri najhoršom padol do záchoda. V tomto článku vám pomôžeme ako reagovať v danej situácií.

Varianta pre telefóny s vytiahnuteľnou batériou (väčšina android zariadení)

  1. Váš telefón čo najskôr vytiahnite z vody alebo inej tekutiny. Nepokúšajte sa ho vypnúť ale hneď dajte dole kryt batérie a vytiahnite ju. Následne nato vytiahnite pamäťovú kartu a kartu SIM.
  2. Zoberte si handričku alebo aj klasickú hygienickú vreckovku a jemne viditeľnú vodu utrite. Príliš však na zariadenie netlačte, aby to nemalo opačný efekt, teda aby ste vodu nevtlačili ešte hlbšie do zariadenia.
  3. Telefón s vytiahnutou batériou bez zadného krytu vložte do látky dobre pohlcujúcej vlhkosť (ryža,silikagél sáčky). Vložte to buď do nádoby (napr. zaváraninový pohár) alebo do vzduchotesného sáčku. Dbajte nato aby to bolo vzduchotesne uzavreté.
  4. Po 48hod. zariadenie vytiahnite poskladajte a vyskúšajte zapnúť. Ak sa vám telefón zapol tak už teraz máte väčšiu nádej na úspech ale ešte stále nieje dobojované.
  5. Ak je telefón zapnutý skontrolujte veškeré jeho funkcie (mikrofón, slúchadlo, reproduktor, wi-fi, signál atď.)
  6. V prípade že vám vaše zariadenie nefunguje správne treba sa obrátiť na servisné stredisko kde už vám telefón chemicky očistia a vysušia.

rice

Varianta pre telefóny so vstavanou batériou (iPhony a pár modelov androidov)

  1. Telefón čo najskôr vytiahnite z vody a pokúste sa ho vypnúť. Pri iPhonoch je to klávesová skratka pričom po dobu 10 sek. držíte stlačené tlačidlo zapínania a spodné tlačidlo pod displayom. Ako náhle vám zhasne display tak potom vypustíte tlačidlo zapínania a na ďalších 10 sek. stále držíte tlačidlo pod displayom. Je dôležité aby sa nezapol. Pri androidoch je to väčšinou len zapínanie po dobu 20 – 30 sek.
  2. Zoberiete si handricku alebo vreckovku a dôkladne telefón utriete od zvyšnej vody.
  3. Telefón vložíte celý ako je do nádoby s ryžou ktorú vzduchotesne uzavriete.
  4. Po 48hod. zariadenie vytiahnite a vyskúšajte zapnúť. Ak sa vám telefón zapol tak už teraz máte väčšiu nádej na úspech ale ešte stále nieje dobojované.
  5. Ak je telefón zapnutý skontrolujte veškeré jeho funkcie (mikrofón, slúchadlo, reproduktor, wi-fi, signál atď.)
  6. V prípade že vám vaše zariadenie nefunguje správne treba sa obrátiť na neautorizované servisné stredisko kde už vám telefón chemicky očistia a vysušia.

Zaujímavosť

Vedeli ste že Apple ako jediný dáva indikátory vlhkosti z vonkajšej časti krytu ? Na obrázkoch nižšie si môžete všimnúť kde ich nájdete a samozrejme môžete aj vaše iZariadenia skontrolovať.

iphone_5-water_damage

iphone_6-water_damage

iphone_4_activated

1 Komentár

Napíš komentár